واکنش هنرمندان به سوءاستفاده غیراخلاقی جریان‌های سیاسی با استیکرهای دروغین

ساخت وبلاگ
چکیده : استیکرهایی در فضای مجازی با تصاویر هنرمندان منتشر شده که حمایت آنها را از کاندیدای مشخصی عنوان می ک... با عنوان : واکنش هنرمندان به سوءاستفاده غیراخلاقی جریان‌های سیاسی با استیکرهای دروغین بخوانید :


استیکرهایی در فضای مجازی با تصاویر هنرمندان منتشر شده که حمایت آنها را از کاندیدای مشخصی عنوان می کند درحالیکه این استیکرها بدون اجازه صاحبان عکس طراحی شده است. بهنازجعفری، بهاره رهنما، لیلی رشیدی، امیر جعفری، ریما رامین‌فر و طناز طباطبایی از جمله هنرمندانی هستند که به انتشار استیکرهای دروغین واکنش نشان دادند.

خبرآنلاین/

 

سوءاستفاده سیاسی ازحضور هنرمندان صاحب‌نام عمری به درازای تاریخ مبارزات سیاسی دموکراتیک دارد. هنرمندان به دلیل خاصیت مرجعیت و محبوبیت اجتماعی همواره خوراک مناسبی برای سوءاستفاده جریانات سیاسی خاص بوده‌اند؛ و این سوءاستفاده البته بیشتر ازسوی جریاناتی صورت گرفته که خود درجلب و جذب اکثریت هنرمندان مردمی به سوی خود و تفکراتشان کمترین توفیقی نداشته‌اند.

جریانات سیاسی پیشرو و اصلاح‌گرا به واسطه محبوبیتی که درمیان هنرمندان شاخص دارند، نیازی به ترفندهای غیراخلاقی برای به دست آوردن هواداران و دوستداران هنرمندان ندارند. دراین میان، این رویکرد غیراخلاقی بیشتر از سمت جریانات بی‌بهره ازحمایت‌های مردمی رخ می‌دهد که نمونه‌اش را اخیرا در انتشار گسترده یک‌سری استیکر تلگرامی با محوریت تصاویر هنرمندان سینما و تلویزیون دیدیم.

در استیکرهای منتشرشده یک‌سری ازهنرمندان را می‌بینیم که خطاب به مردم عنوان کرده‌اند: یک اشتباه را دوبار تکرار نکنیم. هنرمندان به دقت و ازمیان هنرمندانی که تعلق خاطری آشکار به جریانات سیاسی اصلاح‌طلب نشان داده‌اند، گزینش شده؛ و استفاده از رنگ بنفش در پس‌زمینه این استیکرها درکنار مضمون آنها این انگاره را ایجاد می‌کند که گویا این هنرمندان اصلاح‌گرا از این‌که چهار‌سال پیش به رئیس‌جمهوری فعلی رأی داده و حمایتش کرده‌اند، پشیمانند؛ و ازمردم خواسته‌اند اشتباه چهار‌سال پیش آنها را تکرار نکنند.

انتشار وسیع و گسترده این استیکرها به‌عنوان یک اقدام سیاسی فرصت‌طلبانه و یک بی‌اخلاقی آشکار بازتاب وسیعی را به‌خصوص درمیان هنرمندانی که تصویرشان مورد سوءاستفاده قرار گرفته بود پیدا کرد. تند‌ترین واکنش را دراین میان امیر جعفری نشان می‌دهد که با یادآوری نسب سیاسی‌اش تمام سوءاستفاده‌کنندگان را به انجام کاری بیهوده که مصداق آب در‌هاون کوبیدن است، شبیه می‌کند.

 

ادامه خبر

...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : پنجشنبه 21 ارديبهشت 1396 ساعت: 2:23