بیشترین و کمترین ساعات روزه داری مربوط به کدام کشورهاست؟ | بلاگ

بیشترین و کمترین ساعات روزه داری مربوط به کدام کشورهاست؟

تعرفه تبلیغات در سایت

آخرین مطالب

امکانات وب

ایسلند با ۲۱ ساعت و آرژانتین با ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه به ترتیب بیشترین و کمترین ساعات روزه‌داری ماه مبارک رمضان را دارا هستند.

رکنا/

 

بیشتر کشورهای عربی و اسلامی فردا (شنبه) به عنوان اولین روز ماه مبارک رمضان اعلام شده است، جدید‌ترین محاسبات مربوط به زمان روزه‌داری در ماه مبارک رمضان از اقصی نقاط جهان نشان می‌دهد که ایسلند با ۲۱ ساعت و آرژانتین با ۹ ساعت و ۳۰ دقیقه به ترتیب بیشترین و کمترین ساعات روزه‌داری ماه مبارک رمضان را دارا هستند این غیر از مناطقی است که خورشید در آنها غروب نمی‌کند.

کشورهای عربی روزانه ۱۵ ساعت در روز روزه می‌گیرند و الجزایر با ۱۶ ساعت و ۴۴ دقیقه دارای طولانی‌ترین ساعات روزه در رمضان امسال در بین این کشورها است؛ این در حالی است که سومالی با ۱۳ ساعت، کوتاه‌ترین زمان روزه داری در ماه مبارک امسال را در بین کشورهای عربی داراست.

تعداد ساعات روزه‌داری در مصر به ۱۵ تا ۱۶ ساعت در روز می‌رسد و در یمن نیز به کمتر از ۱۴ ساعت در روز می‌رسد این در حالی است که کشورهای شمال اروپا نظیر سوئد، نروژ، فنلاند و دانمارک مسلمانان حدود ۲۰ ساعت و نیم روزه می‌گیرند.

تعداد ساعات روزه در آمریکای لاتین به ۱۰ ساعت در روز می‌رسد و مسلمانان در عراق، فلسطین، لبنان، اردن و سوریه ۱۶ ساعت و کشورهای آفریقایی بین ۱۳ تا ۱۴ ساعت در روز روزه می‌گیرند.

ادامه خبر

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : يکشنبه 7 خرداد 1396 ساعت: 11:21